سال چهارم شماره بیست و هشتم

تاریخ انتشار : سه شنبه 17 آبان 1390

در این شماره خبرنامه فاوا و برنامه درسی می خوانید

· هوشمند سازی بیست هزار مدرسه متوسطه و ابتدایی دکتر فرهاد سراجی · معرفی یک نشریه معتبر در حوزه آموزش و پرورش و فاوا دکتر محمد عطاران · تجربه یک دانشجو از تحصیل در دوره های مجازی آرش علیپور دانشجوی مجازی · معرفی دانشگاه مجازی مهر البرز دکتر محمدصالح ترکستانی

ادامه »

هوشمند سازی بیست هزار مدرسه متوسطه و ابتدایی

دکتر فرهاد سراجی توسعه و تلفیق فاوا در برنامه درسی مدرسه عمدتا با هدف بهبود کیفیت آموزش و در راستای تحقق اهداف والای نظام آموزش و پرورش مورد توجه قرار می گیرد و تنها با تجهیز مدارس به رایانه و سایت رایانه ای و امکان دسترسی به اینترنت نمی توان به تحقق این اهداف امیدوار بود.

ادامه »

معرفی یک نشریه معتبر در حوزه آموزش و پرورش و فاوا

دکتر عطاران موسسه ASCD[1] با 160 هزار عضو در سراسر جهان, نشریه ای با نام Educational Leadership منتشر می کند. عنوان شماره فوریه 2011 این نشریه "نسل نمایشگرپسند[2]" است که به تفصیل به نسل جوان و رابطه اش با مظاهر فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخته است. پاره ای از مقالات این شماره به قرار زیراست. اصل مقالات را می توانید در پیوند زیر بخوانید.

ادامه »

تجربه یک دانشجو از تحصیل در دوره های مجازی

آرش علیپور تحصیل در دوره های الکترونیکی سختی ها و مزایای بسیاری را به دنبال دارد و همچنین برخی دانشجویان و اساتید معایبی را نیز برای آن مطرح نموده اند. دوره های الکترونیکی به دلیل دانشجو محور بودن بار سنگینی از مطالعه را به عهده دانشجو می گذارد و نقش استاد در این سیستم آموزش بیشتر نقش راهنما می باشد. این موضوع از سختی های این روش تحصیل می باشد

ادامه »

معرفی دانشگاه مجازی مهر البرز

دکتر محمد صالح ترکستانی موسسه آموزش عالی غیردولتی مهرالبرز با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه مدیریت با گرایشهای مختلف با رویکرد دانشی و فناوری اطلاعات از اوایل سال 1382 شروع به کار نموده و توسعه خدمات آموزشی خود را در قالب آموزش الکترونیکی و دوره‌های کارشناسی ارشد با هدف تأمین نیازمندیهای حرفه‌ای جامعه مبتنی بر اقتصاد دانایی- محور به انجام می‌رساند. برنامه‌های آموزشی کارشناسی ارشد این دانشگاه در سالهای نخستین، عملیاتی نمودن فرم بومی شده دوره هایی است که پیشتر در دانشگاه‌های معتبر الکترونیکی جهان که دارای تخصص، تجربه و صاحب سبک با استفاده از روش آموزش الکترونیکی می باشند، اجرا شده است.

ادامه »

همایش ششم یادگیری الکترونیکی در ایران

ششمین همایش ملی و سومین همایش بین المللی یادگیری الکترونیکی بهمن ماه امسال در دانشگاه تهران برگزار می شود. برای دسترسی به اطلاع بیشتر در خصوص محورهای همایش، زمان ارسال مقاله ها و تاریخ برگزاری از آدرس زیر استفاده کنید:

ادامه »

تازه های نشر در حوزه یادگیری الکترونیکی

طی ماه های گذشته چند کتاب در حوزه یادگیری الکترونیکی توسط صاحب نظران این حوزه تالیف یا ترجمه شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

ادامه »

چکیده پژوهش

شناسایی عوامل ترغیب و موانع راه اندازی دوره های یادگیری الکترونیکی در آموزش های آزاد شغلی اداره کل آموزش های فنی حرفه ای استان همدان این تحقیق به منظور شناسایی عوامل ترغیب و موانع راه اندازی دوره های یادگیری الکترونیک در آموزش های آزاد شغلی از دیدگاه کارشناسان استان همدان به قصد شناسایی عوامل ترغیب وموانع یادگیری الکترونیک ورفع موانع وایجاد ترغیب بیشتر، همچنین ارائه پیشنهاداتی در جهت بهبود بخشیدن به یادگیری الکترونیک در سازمان فنی وحرفه ای طراحی وتدوین شده است.

ادامه »
تعداد کل : 8 صفحه 1 از 1
1