سمپوزیوم یافته های نوین تعلیم و تربیت

رویدادها شعب استانی کارگاه ها و دوره های آموزشی نشست ها هرمزگان

سمپوزیوم یافته های نوین تعلیم و تربیت در بخش زرآباد برگزار می شود.

سمپوزیوم « یافته های نوین تعلیم و تربیت » به همت شعبه هرمزگان انجمن مطالعات برنامه درسی در بخش زرآباد شهرستان کنارک برگزار می شود. دکتر « مریم رهبر »، مسئول آموزش شعبه هرمزگان انجمن مطالعات برنامه درسی ایران اظهار کرد: این سمپوزیوم با هدف آشنایی معلمان خرید خدماتی و حق التدریسی با یافته های نوین تعلیم و تربیت برگزار خواهد شد.

وی از طراحی آموزشی، روش های تدریس نوین، الگوهای یادگیری، تدریس در کلاسهای چندپایه و ارزشیابی کیفی – توصیفی به عنوان محورهای اصلی این سمپوزیوم نام برد.  مسئول آموزش شعبه هرمزگان انجمن مطالعات برنامه درسی ایران عنوان کرد: سخنرانان در این سمپوزیوم اساتید مطرح رشته های تعلیم و تربیت دانشگاهای استان هرمزگان هستند که در انجمن مطالعات برنامه درسی عضویت دارند.

رهبر افزود: اداره آموزش و پرورش شهرستان کنارک در برپایی این سمپوزیوم با شعبه هرمزگان انجمن مطالعات برنامه درسی مشارکت دارد.

وی خاطرنشان کرد: سمپوزیوم یافته های نوین تعلیم و تربیت ویژه معلمان خرید خدماتی و حق التدریسی روز سه شنبه(۱۴ اذر ماه سال جاری) در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش بخش زرآباد شهرستان کنارک برگزار می شود. مسئول آموزش شعبه هرمزگان انجمن مطالعات برنامه درسی گفت: افراد واجدالشرایط متقاضی شرکت در این رویداد علمی، جهت ثبت نام می توانند به اداره آموزش و ‌پرورش بخش زرآباد مراجعه کنند.

وی در ادامه با اشاره به وجود خلاء آموزشی در استان هرمزگان به ویژه مناطق شرقی آن و شهرستان های بخش غربی سیستان و بلوچستان که به هرمزگان متصل می باشند، بیان کرد: یکی از اولویت های شعبه هرمزگان رصد و شناسایی نقاط ضعف و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در طول سال است. برپایه این گزارش؛ مجوز راه‌اندازی شعبه هرمزگان بیست و سوم اسفندماه سال ۹۵ به تصویب هئیت مدیره انجمن مطالعات برنامه‌ریزی درسی ایران رسید و این شعبه از سال ۹۶ فعالیت‌های خود را در راستای اهداف انجمن در استان هرمزگان آغاز کرد.

گفتنی است؛ انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان به منظور برگزاری نشست‌ها، همایش‌های علمی و تخصصی، چاپ خبرنامه، برگزاری کارگاه‌ها، همایش ها، نشست ها و دوره‌های آموزشی و تهیه و ارائه طرح‌های پژوهشی در سطح استان هرمزگان راه اندازی شد.