معرفی کانال تلگرامی منبع شناسی مطالعات برنامه درسی (ریکز)

رویدادها

از کانال تلگرامی منبع شناسی مطالعات برنامه درسی (ریکز) چه می دانید؟

کانال منبع شناسی مطالعات برنامه درسی (Resourses In Curriculum Studies: RICS) در آبان ماه ۱۳۹۶ توسط آقای دکتر محمود مهرمحمدی، استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس شروع به کار کرد. این کانال تلگرامی در درجه اول با هدف معرفی کتاب های مهم و خواندنی در حوزه برنامه درسی که در سراسر جهان توسط نویسندگان بلندآوازه به رشته تحریر در آمده اند، ایجاد شده است. در طی فعالیت کانال ریکز از زمان تاسیس تا به امروز کتاب های بزرگانی همچون آیزنر، اپل، پاینار و دیگران پس از معرفی و توضیحات اجمالی توسط اساتید بنام که بصورت فایل صوتی، نسخه الکترونیکی کتاب ها در اختیار اعضای محترم کانال قرار می گیرد.

در چند ماه اخیر، رویداد بسیار مهمی که در این کانال رخ داد و موجب مشارکت جمع کثیری از اساتید و صاحب نظران رشته مطالعات برنامه درسی شد، بررسی کتاب مهم «فهم برنامه درسی» که توسط ویلیام پاینار و همکاران نوشته شده است، صورت پذیرفت. این کتاب دارای ۱۵ فصل است که هر فصل یکی از متن و زمینه های حوزه برنامه درسی را واکاوی می نماید. در کانال ریکز بصورت هفتگی یکی از فصل های این کتاب ارزشمند، توسط چند صاحب نظر داخلی معرفی شد و در پایان هر بخش، برداشت و فهم ایرانی مربوط به هر بخش بیان گشت. علاوه بر این کتاب، کتاب های بسیاری را می توان در این کانال جستجو کرد و به منابع مهم رشته مطالعات برنامه درسی دست یافت.

لازم به ذکر است که تمام فایل های صوتی و فایل های الکترونیکی کتب، بصورت کاملا رایگان و تنها با عضویت در کانال تلگرامی ریکز، در دسترس شما علاقمندان به حوزه برنامه درسی قرار گرفته است.

خلاصه گزارش فعالیت های این کانال، از بدو تاسیس تا کنون را می توانید با مراجعه به این کانال ملاحظه کنید.

@RICS_mmm1959
mehrmohammadi.ir