نشست علمی تخصصی برنامه درسی پیش از دبستان در لبنان

کارگاه ها و دوره های آموزشی کمیسیون ها و گروهای مطالعاتی کمیسیون‌ها گروه برنامه درسی اوان کودکی

برگزاری نشست علمی تخصصی گروه پژوهشی برنامه درسی پیش از دبستان

نشست علمی تخصصی گروه ویژه پژوهشی برنامه درسی پیش از دبستان و دبستان انجمن مطالعات برنامه درسی ایران با میزبانی دکتر ابراهیم طلایی مدیر گروه و با همکاری دانشگاه تربیت مدرس در روز سه شنبه ۲۸ آبان ماه ۹۸ برگزار شد .
دکتر مریم رعد، سخنران خارجی این نشست که استاد یار دانشگاه لبنان است، گزارش جامعی در مورد آموزش اوان کودکی در کشور لبنان با تنوع قومی_مذهبی ( مسلمانان شیعه ،سنی و مسحیان مارونی) ارائه داد. دکتر رعد در این ارائه توضیح داد که در لبنان آموزش و پروش متمرکز نیست و مدارس این کشور که ۶۶ درصد آن غیر دولتی و ۳۴ درصد آن دولتی است توسط گروه های مختلف ملی و مذهبی با گرایشات ملی اداره می شود. در کشور عرب زبان لبنان اکثریت با مراکز خصوصی است و آموزش مراکز دولتی ضعیف و اغلب برای کودکان آواره و خانواده های کم و بی بضاعت است.
علاوه بر زبان عربی که زبان رسمی و مادری این کشور است، یادگیری زبان دوم برای خانواده های لبنانی بسیار با اهمیت بوده و برای آموزش زبان دوم از سال‌های پیش از دبستان، برنامه آموزشی کاملا جدی و پیگیری دارند. در این کشور مراکز آموزشی انگلیسی، فرانسوی و کانادایی و … فعالیت داشته و ترجیح اکثر خانواده ها برای آموزش این مراکز هستند.

این نشست با استقبال خوب مدیران و مسئولان آموزشی، دانشجویان ارشد و دکتری از تهران و سایر شهر ها استقبال شد.

 


فایل صوتی این نشست به زبان انگلیسی در سایت انجمن قابل دسترس است