نشست علمی تخصصی برنامه درسی پیش از دبستان در لبنان

کارگاه ها و دوره های آموزشی کمیسیون ها و گروهای مطالعاتی کمیسیون‌ها گروه برنامه درسی اوان کودکی

برگزاری نشست علمی تخصصی گروه پژوهشی برنامه درسی پیش از دبستان

نشست علمی تخصصی گروه ویژه پژوهشی برنامه درسی پیش از دبستان و دبستان انجمن مطالعات برنامه درسی ایران با میزبانی دکتر ابراهیم طلایی مدیر گروه و با همکاری دانشگاه تربیت مدرس در روز سه شنبه ۲۸ آبان ماه ۹۸ برگزار شد .
دکتر مریم رعد، سخنران خارجی این نشست که استاد یار دانشگاه لبنان است، گزارش جامعی در مورد آموزش اوان کودکی در کشور لبنان با تنوع قومی_مذهبی ( مسلمانان شیعه ،سنی و مسحیان مارونی) ارائه داد. دکتر رعد در این ارائه توضیح داد که در لبنان آموزش و پروش متمرکز نیست و مدارس این کشور که ۶۶ درصد آن غیر دولتی و ۳۴ درصد آن دولتی است توسط گروه های مختلف ملی و مذهبی با گرایشات ملی اداره می شود. در کشور عرب زبان لبنان اکثریت با مراکز خصوصی است و آموزش مراکز دولتی ضعیف و اغلب برای کودکان آواره و خانواده های کم و بی بضاعت است.
علاوه بر زبان عربی که زبان رسمی و مادری این کشور است، یادگیری زبان دوم برای خانواده های لبنانی بسیار با اهمیت بوده و برای آموزش زبان دوم از سال‌های پیش از دبستان، برنامه آموزشی کاملا جدی و پیگیری دارند. در این کشور مراکز آموزشی انگلیسی، فرانسوی و کانادایی و … فعالیت داشته و ترجیح اکثر خانواده ها برای آموزش این مراکز هستند.

این نشست با استقبال خوب مدیران و مسئولان آموزشی، دانشجویان ارشد و دکتری از تهران و سایر شهر ها استقبال شد.

 


فایل صوتی این نشست به زبان انگلیسی در سایت انجمن قابل دسترس است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *