فراخوان فصلنامه تدریس پژوهی

کارگاه ها و دوره های آموزشی

فصلنامه “تدریس پژوهی” با هدف نشر نظریه‌های نوین، نتایج پژوهش های اصیل و دستاوردهای علمی، مقاله‌های علمی‌- پژوهشی را در حوزه تدریس و آموزش و زمینه‌های وابسته (روانشناس تدریس-فلسفه تدریس-تدریس و برنامه درسی-تدریس در موضوعات درسی دیسیپلینها- تدریس در دوره ها و مقاطع تحصیلی) و با مشخصات ذیل منتشر می‌شود:

مشخصات نشریه:

صاحب امتیاز: دانشگاه کردستان

رویکرد: علمی– پژوهشی

 ترتیب انتشار: فصلنامه

مدیر مسؤل: دکتر جمال سلیمی استادیار برنامه ریزی درسی دانشگاه کردستان

سردبیر: دکتر محبوبه عارفی دانشیار برنامه درسی دانشگاه  شهید بهشتی

اعضای هیأت تحریریه:

۱-       نادر سلسبیلی، استادیار پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

۲-       جمال سلیمی استادیار دانشگاه کردستان

۳-       ناصر شیر بگی، دانشیار دانشگاه کردستان

۴-       ابراهیم صالحی عمران استاد دانشگاه مازندران

۵-       عباس عباسپور دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی

۶-       نعمت الله عزیزی دانشیار دانشگاه کردستان

۷-       سعید فرحبخش دانشیار دانشگاه لرستان

 

شرایط پذیرش مقاله

 از اساتید، صاحبنظران، کارشناسان و دانشجویانی که علاقمند به ارسال مقالات خود برای این مجله می باشند خواهشمند است به نکات زیر توجه فرمایند:

۱)      پژوهشگران محترم خواهشمند است مقالات صرفاً علمی–پژوهشی خود را طبق فرمت نشریه آماده و به آدرس ایمیل  فصلنامه ارسال نمایند. پس از دریافت مقاله اعلام وصول خواهد شد. تمامی مقالاتی که اعلام وصول می شوند در روند بررسی نشریه قرار خواهند گرفت و حداکثر طی زمان ۶ ماه اعلام نتیجه خواهد شد. بنابراین از نویسندگان محترم خواهشمند است از پیگیری های مکرر اجتناب ورزند چرا که این امر موجب کندی در روند کار خواهد شد.

۲)      هر نوع مقاله پژوهشی که در یکی از شاخه‌های مرتبط با موضوع فصل نامه نوشته شود و از ارزش علمی لازم برخوردار باشد؛ برای بررسی و چاپ احتمالی پذیرفته خواهد شد. 

۳)      مقالات ارسالی تنها در قالب تعیین­ شده نشریه تدریس پژوهی مورد بررسی اولیه قرار می‌گیرند و در صورت عدم رعایت ساختار مورد نظر، به نویسنده برگردانده می‌شوند.

۴)      ضروری است مقاله‌ ارسال شده در هیچ سمیناری (داخلی، ملی یا بین المللی) ارایه نشده باشد و یا در هیچ نشریه‌ای (داخلی، ملی یا بین المللی) پیش‌تر چاپ نشده باشد و یا هم زمان به نشریه‌های دیگر فرستاده نشده باشد.

۵)      مقالات منحصراً به ­صورت الکترونیکی و از طریق وبگاه اختصاصی نشریه پذیرفته می‌شوند(http://www.tsjournal.ir)، اما تا آماده شدن سامانه مذکور نویسندگان محترم باید برای ارسال مقاله از آدرس های ایمیل tsjournal@uok.ac.ir ; j_salimi2003@yahoo.com  استفاده فرمایند.

۶)      مقاله ارسالی باید پژوهشی و حاصل تحقیق نویسنده(گان)باشد؛ مقالات ترجمه­‌‌‌‌ای و مروری پذیرفته نمی­شوند.  

۷)      زبان مقاله باید فارسی باشد. از آوردن اصطلاحات خارجی که معادل های دقیق و رسایی در زبان فارسی دارند خودداری شود و در مواقع ضروری، معادل لاتین لغت مورد نظر، در زیر نویس نوشته شود.

۸)      مقالات رسیده پس از بررسی در کمیسیون اولیه و در صورت انطباق با معیارهای مجله به منظور ارزیابی به صورت بی‌نام برای دو تا سه نفر از داوران صاحب‌نظر در موضوع مقاله ارسال می‌شود (انتخاب داوران بر عهده‌ هیئت تحریریه خواهد بود). پس از اخذ نظر داوران جهت تأیید نهایی در کمیسیون هیأت تحریریه مطرح می‌شوند.

۹)      فصلنامه تدریس پژوهی حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد. هیأت تحریریه در انجام اصلاحات آزاد است.

۱۰)   مقالاتی که برای چاپ آماده شده­اند برای تأیید نهایی به نویسنده ارجاع می‌شود. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسنده(گان) است.

۱۱)   چاپ و انتشار مطالب مندرج در این نشریه به شرط ذکر منبع  فصلنامه تدریس پژوهی بلامانع است. ( توصیه و تأکید بر آن است که تا حد امکان به نشریه نیز استناد شود.)

۱۲)   تکمیل و امضاء فرم تعهدنامه توسط همه نویسندگان الزامی است و از بررسی و چاپ مقالاتی که فرم تعهدنامه نویسندگان را پر نکرده و به همراه مقاله ارسال نکرده باشند خودداری می‌شود (نمونه فرم پیوست است).فرستنده مقاله به عنوان رابط کلیه امور نشریه در مورد مقاله در نظر گرفته می‌شود و کلیه مکاتبات و اطلاعرسانیهای بعدی با وی صورت می‌گیرد.

۱۳)   به هنگام ارسال یا ویرایش مقاله دقت داشته باشید که چکیده فارسی و انگلیسی و کلیدواژه­ های فارسی و انگلیسی و همچنین مشخصات خواسته شده نویسندگان به دقت در جای مناسب نوشته شوند. مقالات فاقد این اطلاعات در سیستم بررسی وارد نمی‌شوند.

۱۴)   مقاله باید از نظر ساختار حایز شرایط زیر باشد:

الف) صفحه مشخصات نویسندگان مقاله به فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق) مشخصات نویسنده مسئول با فرمت زیر:

(نام، نام­ خانوادگی، درجه علمی، رشته تحصیلی یا تخصص، شماره همراه، شماره محل کار، آدرس آکادمیک (نام گروه،  نام دانشکده، نام دانشگاه، شهر).

اطلاعات نویسندگان دیگر با فرمت زیر:

(نام، نام­ خانوادگی، درجه علمی و عنوان رشته تحصیلی و آدرس آکادمیک) به طور کامل درج شده و ترتیب قرار گرفتن نام آنها مشخص شود.

ب) عنوان فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق)

ج) چکیده فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق)- ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه فارسی و ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه انگلیسی

د) کلیدواژه­های فارسی و انگـلیسی (ترجمه دقیق)، حداقل ۳ و حداکثر ۶ کلمه

ه) متن اصلی دارای مقدمه (موضوع، مبانی نظری، پیشینه، فرضیه یا سئوالات)، روش شناسی، یافته‌های تحقیق، بحث و نتیجه­گیری، منابع و تقدیر و تشکر (در صورت صلاحدید نویسنده و حداکثر در ۳ سطر)

نکته: کل مقاله شامل تمام بخش ­های آن باید حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۰ صفحه باشد.

۱۵)   و) ارجاع به منابع در همه­ موارد لازم است به ­صورت کامل رعایت شود.. فهرست منابع در پایان مقاله و ارجاع به منابع درون متنی بر اساس سبک (APA)  باشد. منابع در انتهای مقاله صرفا به زبان انگلیسی به ترتیب حروف الفبای تنظیم شود:

۱۶)   با توجه به اقدامات صورت گرفته برای نمایه شدن نشریه در ISC، دقت شود که تمامی منابع فارسی و غیر فارسی به انگلیسی ترجمه شوند. چنانچه منبع مورد استفاده فارسی بود پس از ترجمه در انتها داخل کروشه کلمه Persian نوشته شود.

۱۷)   کل متن به صورت یک­ستونی و در کاغذ A4 با فواصل مساوی ۳ سانتیمتر از بالا، پایین، چپ و راست صفحه تایپ شوند. برای تایپ قسمتهای مختلف مقاله به شرح زیر عمل نمایید:

الف) تمام متون فارسی باید با فونت میترا و تمام متون انگلیسی با فونت Times New Roman تایپ شوند.

ب) فواصل خطوط در تمام مقاله ۱ واحد باشد.

ج) فایل مقاله باید به دو فرمت word  و pdf  ارسال گردد.

د) نوشته ­های فارسی صفحات متن اصلی مقاله با فونت اندازه ۱۲ و نوشته‌های انگلیسی با فونت اندازه ۱۱ نوشته شوند. تیترها بُولد باشند. منابع در انتهای متن اصلی و با اندازه فونت ۱۰ نوشته شوند.

ه) شرح تصویر و توضیح مربوط به نمودار  و جداول زیر آن و شماره و عنوان در بالای آن آورده شود. در متن برای شماره ­گذاری و ارجاع به تصاویر، جداول و نمودارها سه سری شماره­ گذاری مستقل انجام شود.

۱۸)   آراء و نظرات مندرج در مقاله‌ها لزوماً بیانگر نظرات و آراء مجله نیست .

۱۹)   تمامی‌مقاله‌های ارسالی (در صورت تایید یا رد مقاله) در آرشیو مجله نگهداری شده، لذا مقاله‌های رسیده به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۲۰)   ترتیب تقدم یا تاخر چاپ مقاله‌ها به ارزش علمی‌و یا شخصیت نویسندگان ارتباطی ندارد.

۲۱)   جهت اطلاع بیشتر به شمار زیر تماس حاصل فرمایید:    ۰۹۱۸۸۷۲۹۹۸۵ آقای سلیمی

 فرم تعهد نامه نویسندگان مقالات  فصلنامه تدریس پژوهی

( نویسندگان محترم فرم تکمیل شده زیر را اسکن نموده و به همراه مقاله خود ارسال فرمایند)

 

ما نویسندگان مقاله باعنوان: ……………………………………………………………………………………………………………………………………..

با آگاهی از ضوابط و شرایط فصلنامه تدریس پژوهی ، موافقت خود را با ارسال مقاله به نشریه مذکور اعلام داشته و خانم/ آقای ………………………..که از نویسندگان مقاله است را به عنوان نویسنده رابط معرفی می نماییم. بدیهی است که این اعلام به عنوان وکالت تام ایشان در امور مرتبط با این مقاله نزد فصلنامه تدریس پژوهی است و ما نویسندگان حق هر گونه دخالت  در امور این مقاله را از خود سلب می نماییم.

 

ترتیب اسامی نویسندگان مقاله (اسامی و اطلاعات ارائه شده در این لیست قابل تغییر نیست و به همین صورت در مقاله درج می شود. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نویسنده ای به این اسامی افزوده نمی شود).

 

ردیف

نام و نام خانوادگی نویسندگان

درجه علمی

تاریخ و امضاء

۱

 

 

 

۲

 

 

 

۳

 

 

 

۴

 

 

 

۵

 

 

 

۶

 

 

 

 

از میان نویسندگان فوق، ردیف شماره ………… به عنوان نویسنده مسئول مقاله ( که نامش در مقاله نهایی به عنوان نویسنده مسئول مقاله درج خواهد شد) معرفی می شود.

پست الکترونیکی نویسنده مسئول مقاله………………………………………………………………………………………………………..