نشست آموزش سواد خواندن و نوشتن در هرمزگان

رویدادها شعب استانی نشست ها هرمزگان

به همت انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان نشست ها و همایش های آموزش سواد خواندن و نوشتن با حضور دکتر حسین قاسم پور مقدم ، رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی دفتر تالیف کتب درسی در استان هرمزگان به مدت سه روز برگزار شد.

دکتر کلثوم نامی عضو هیات مدیره انجمن مطالعات برنامه درسی عنوان کرد به همت انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان نشست ها و همایش های آموزش سواد خواندن و نوشتن با حضور دکتر حسین قاسم پور مقدم ، رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی دفتر تالیف کتب درسی در استان هرمزگان به مدت سه روز برگزار شد.
ایشان افزود که همایش سرگروه های درسی و مدرسان سواد خواندن و نوشتن مناطق ۲۲ گانه استان هرمزگان با حضور دکتر قاسم پور مولف کتب درسی فارسی دوره ابتدایی با حضور اساتید فرهیخته دانشگاه فرهنگیان و اعضای انجمن مطالعات برنامه درسی شعبه هرمزگان در سالن اجتماعات پردیس خواهران فاطمه الزهرا بندرعباس برگزار شد.


وی در ادامه برنامه ها افزودند: در راستای ارتقاء سواد خواندن و نوشتن دانش آموزان در مدارس ،همایش جدیدترین یافته های حوزه ی یاددهی،یادگیری و روش آموزش و تدریس زبان و ادبیات فارسی با حضور دکتر حسین قاسم پور مقدم مولف کتاب فارسی ابتدایی و حضور حداکثری آموزگاران این ناحیه در سالن اجتماعات هنرستان آیت الله صدر ناحیه دو بندرعباس برگزار گردید.

عضو هیات رئیسه انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان در ادامه به همایش معلمان و راهبران آموزشی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس با حضور مولف کتاب فارسی دکتر حسین قاسم پور، در راستای بررسی اهداف کتاب فارسی در دوره ابتدایی، بمنظور هر چه بهتر اجرایی شدن اهداف کتاب فارسی در شش پایه ابتدایی، در سالن دبستان پسرانه علوم پزشکی ناحیه یک بندرعباس اشاره نمودند.

وی اظهار نمودند : بخش پایانی برنامه دکتر قاسم پور برای معلمان دوره ابتدایی شهرستان سیریک بود که ایشان در این نشست به تحلیل و بررسی برنامه درسی فارسی و جایگاه زبان در محتوای کتاب های درسی پرداختند و در پایان هم به سوالات پرتکرار معلمان در چالش های موجود در کتاب های شش پایه ابتدایی پاسخ و توضیحات تکمیلی ارائه نمودند.


ایشان در پایان از اداره تکنولوژی و گروه های آموزش ابتدایی استان هرمزگان، آموزش و پرورش ناحیه یک و دو بندرعباس و آموزش و پرورش شهرستان سیریک که در برگزاری این برنامه های علمی با انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان همکاری داشتند تقدیر و تشکر نمودند.
مجوز راه‌اندازی شعبه هرمزگان بیست و سوم اسفندماه سال ۹۵ به تصویب هئیت مدیره انجمن مطالعات برنامه‌ریزی درسی ایران رسید و این شعبه از سال ۹۶ فعالیت‌های خود را در راستای اهداف انجمن در استان هرمزگان آغاز کرد.

گفتنی است؛ انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان به منظور برگزاری نشست‌ها، همایش‌های علمی و تخصصی، چاپ خبرنامه، برگزاری کارگاه‌ها، همایش ها، نشست ها و دوره‌های آموزشی و تهیه و ارائه طرح‌های پژوهشی در سطح استان هرمزگان راه اندازی شد.