همایش ملی برنامه درسی و اشتغال

رویدادها همایش های گذشته

اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال در تاریخ ۱۲ و ۱۳ آذر ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

این همایش که با هدف توسعه ارتباط برنامه درسی و کارکردهای اجتماعی و پاسخگویی به تقاضای جامعه کار خود را آغاز کرد، کارگاه های آموزش متنوعی را برای علاقمندان و دانش آموختگان و دانشجویان رشته برنامه ریزی درسی تدارک دیده است. مجموعه کارگاه های آموزشی برنامه درسی و محیط کار، توسط گروه علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد و انجمن مطالعات برنامه درسی ایران و با همراهی مجرب ترین و باتجربه ترین اساتید حوزه های مختلف به منظور افزایش کارایی و اثر بخشی ، برگزار خواهند شد.
جناب اقای دکتر مرتضی کرمی، عضو هیئت علمی گروه علوم تربیتی و دبیر همایش هدف از برگزاری این همایش را به شرح ذیل بیان نموده اند:
«پاسخگویی اجتماعی را می توان اصلی ترین کارکرد برنامه درسی دانشگاهی دانست که بدون تردید یکی از مهمترین تجلی گاه های آن سرنوشت حرفه ای دانش آموختگان و کیفیت آن است. اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی همواره یکی از موضوعات راهبردی نظام آموزش عالی کشور بوده که در سال های اخیر به دغدغه جاری تبدیل گشته است. این مهم از عوامل متعددی متاثر می شود که در این میان برنامه درسی نقش بی بدیلی دارد. برنامه‌های درسی می‌بایست به نحوی طراحی، تدوین و اجرا گردند تا بتوانند شایستگی‌های تخصصی و عمومی را به بهترین نحو ممکن در دانشجویان پرورش دهند و آنها را جهت ایفای نقشی موثر در جامعه آماده نمایند. تدوین و بازنگری برنامه های درسی، پرورش شایستگی های اشتغال پذیری، تعامل با محیط کار و مهارت آموزی دانشجویان، توجه به ظرفیت دروس عملی، کارآموزی و کارورزی، برنامه های فوق برنامه درسی مانند استارتاپ ها، مسابقات مهارتی کلید واژه هایی است که در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است. در این راستا با عنایت خداوند و با افتخار گروه مطالعات برنامه درسی و آموزش دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری انجمن مطالعات برنامه درسی ایران، اولین همایش ملی “برنامه درسی و اشتغال” را برگزار می کند.»

به منظور آشنایی با عناوین و محتوای این برنامه ها و ثبت نام، میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام فرمایید.
t.me/icsa_ir
وب سایت همایش:
www.confce.um.ac.ir
تماس با دبیرخانه:
۰۵۱-۳۸۸۰۳۵۵۷
کانال تلگرامی کنفرانس:
@confce