گزارش عملکرد اجتماعی شعبه هرمزگان انجمن

رویدادها

ارائه گزارش عملکرد اجتماعی انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان

دکتر جمالدینی، گزارش عملکرد اجتماعی انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان را تشریح کرد:
دکتر محمد جمالدینی نماینده انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان عنوان کرد: هدف از راه اندازی شعبه انجمن مطالعات برنامه درسی در استان هرمزگان، گسترش و ارتقای دانش برنامه درسی، توسعه کمی وکیفی نیروهای متخصص درعرصه نظر وعمل، بهبود بخشیدن به امور آموزش وپژوهش در زمینه رشته مطالعات برنامه درسی در این استان می باشد.
وی بیان داشت: از آنجائیکه استان هرمزگان با داشتن پتانســیل ها و منابع فــراوان، از نظر توسعه آموزشی، یکی از عقب مانده ترین مناطق کشور می باشد و علیرغم فعالیت های متعدد در جهت توسعه آموزشی استان، هنوز محرومیت آموزشی در برخی از شهرها و روستاها وجود دارد و برهمین اساس این انجمن در راستای محرومیت زدایی و ارتقای کیفیت آموزش در سطح استان فعالیتهای اجتماعی مختلفی را داشته است.

وی اضافه کرد، یکی از کمیسیونهای فعال این انجمن، کمیسیون برنامه درسی و جامعه می باشد که با مشارکت اعضای انجمن و کنشگران اجتماعی فعالیتهای مختلفی را همچون، احداث ساختمان آموزشی یک مدرسه در دور افتاده ترین نقطه استان،اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی در راستای تقدیر از زحمات کادر درمان به خاطر بحران کرونا، برگزاری دوره های آموزشی مشاوره ای و انگیزشی برای دانش آموزان مناطق محروم استان، اهدا اسباب بازی و وسایل سرگرمی به دانش آموزان مناطق سیل زده استان در زمستان سال گذشته، دیدار با معتمدین محلی در راستای جلب مشارکت مردمی برای ارتقاء کیفیت آموزش و افزایش پوشش تحصیلی و بازدید از کلاسهای درس و تقدیر از دانش آموزان این مناطق،اهدا بیش از ۲۰۰۰جلد کتب کمک درسی به کتابخانه ها و مدارس هرمزگان و همچنین اهدا هزینه خرید کتب درسی۷۰۰ نفر دانش آموز و توزیع ۲۵۰بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان مناطق محروم را داشته اند. وی افزود در صدد هستیم که در آینده با اجرای برنامه ها و فراخوان های متعدد، در راستای انجام فعالیتهای آموزشی عام المنفعه، گام مهمی را در جهت توسعه تعلیم و تربیت استان برداریم. گفتنی است؛ مجوز راه‌اندازی شعبه هرمزگان ۲۳ اسفندماه سال ۹۵ به تصویب هئیت مدیره انجمن مطالعات برنامه‌ریزی درسی ایران رسید و این شعبه از سال ۹۶ فعالیت‌های خود را در راستای اهداف انجمن در استان هرمزگان از سر گرفت.

در ادامه کلیپی کوتاه از فعالیت های این شعبه از انجمن مطالعات برنامه درسی ایران به اشتراک گذاشته شده است . خواهشمند است نظران خود را با ما در میان بگذارید.