برنامه های بهمن ماه شعبه هرمزگان انجمن مطالعات برنامه درسی ایران

رویدادها شعب استانی هرمزگان

دکتر جمالدینی، برنامه های بهمن ماه انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان را تشریح کرد.

دکتر « محمد جمالدینی »، مدیر انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان در بندرعباس عنوان کرد: این انجمن با توجه مشکلات معلمان دوره ابتدایی استان هرمزگان در زمینه آموزش خواندن و نوشتن، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی از ۱۵ تا ۱۷ بهمن با حضور دکتر حسین « قاسم پور مقدم »، رئیس گروه فارسی دفتر تالیف کتب درسی در سراسر استان برای معلمان و دانشجویان رشته آموزش معلمان خواهد کرد.

وی افزود: کارگاه های آموزشی با موضوع آموزش روش تحقیق علمی و مقاله نویس نیز ویژه معلمان، دانشجویان و دانش آموزان در سراسر استان هرمزگان در بهمن ماه برگزار می شود. مدیر انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان با بیان اینکه سومین نشست هیئت مدیره شعبه هرمزگان هفته چهارم بهمن در شهرستان بشاگرد برگزار می شود، اظهار کرد: کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی برای معلمان شهرستان محروم بشاگرد نیز هفته چهارم بهمن در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهرستان برگزار خواهد شد.

جمالدینی از فراخوان طراحی درس آزاد فارسی دوره ابتدایی(ویژه معلمان و مدیران دوره ابتدایی) به عنوان برنامه ای ملی یاد کرد و گفت: این فراخوان در راستای ساماندهی تجربیات آموزگاران دوره ابتدایی در زمینه طراحی درس آزاد و تقویت فرهنگ بومی و محلی در برنامه درسی و همچنین بهره گیری از تعامل دانش آموز و خانواده در سازماندهی و تالیف کتاب در بهمن ماه سال جاری اعلام می شود.

وی در ادامه به دیگر فعالیت های شعبه هرمزگان انجمن مطالعات برنامه درسی ایران اشاره کرد و افزود: فراخون مشارکت اعضای این شعبه برای کمک به احدداث مدرسه یک کلاسه روستای چیدگی دف در بخش لیردف با همکاری موسسه خیریه بنیاد مهر در بهمن ماه اعلام خواهد شد. گفتنی است؛ مجوز راه‌اندازی شعبه هرمزگان ۲۳ اسفندماه سال ۹۵ به تصویب هئیت مدیره انجمن مطالعات برنامه‌ریزی درسی ایران رسید و این شعبه از سال ۹۶ فعالیت‌های خود را در راستای اهداف انجمن در استان هرمزگان از سر گرفت.